PAAVOLAN NUORISOSEURA RY

1961

30.12. Rytmi yht. Vetelistä (ns-talo)
26.12. Jam Boys yht. (Jukka Teittinen, Seppo Siekkinen, Timo Ravaska, Matti Kortesluoma,
           Timo Lappalainen, Erkki Lehtola)
(ns-talo)
23.12. Valto Tuohiojan yht.  (Jukka Simojoki, Jouko Isolammi, Mikko Nissilä, Kalevi Mannermäki, Erkki Hirvi)
            laulusoslistina Irene Harju (ns-talo)
20.12. Pikkujoulu, Kirsti Aarnion tangoyhtye (ns-talo)
16.12. Harmonikkamestari Veikko Kiehelä, säest. Rytmiryhmä ja Jam Boys (ns-talo)
3.12.   Silver Star yht. (ns-talo)
2.12.   Haipolan nuorisoyhtye (ns-talo)

21.11. Veikko Ahvenainen ork. solisteina Reino Puro ja Erkki Liikanen; Reijo Lehtovirta (ns-talo)
19.11. Laulua, lausuntaa, kansantanhuja (ns-talo)
18.11. Jam Boys (ns-talo)
3.11.   Sävel Pojat (ns-talo)

28.10. Blue Kvintet (Pentti Koski, Marjatta Soini, Unto Tsokkinen, Raimo Oksa, Utria Valkama) (ns-talo)
21.10. Yhtye Helsingistä (ns-talo)
14.10. Sävel Pojat (Juha Eskelinen ym.) (ns-talo)

23.9.   Nukariset yht. (ns-talo)
16.9.   Jutilan yht.(ns-talo)
9.9.     Nukariset (S. Viitanen, V. Enckell, J. Leppälä, E. Hämeenaho) (ns-talo)
2.9.     Vetelin Rytmi

26.8.   P. Heikuran yht. (Sipola ym.)
19.8.   Silver Star yht.
12.8.   Haaralan yht. (L. Harju, E. Pietiläinen, E. Haarala, V. Merenlahti ym.)
5.8.    Tanssiaiset (Taito + Lauri + Veli + Toivo + Timo Saari)

30.7.   Nukariset yht.
28.7.   Tanssiaiset, äänilevyt
22.7.   Silver Star (Aimo ja Timo Järvelä, Orvo Rauma, Matti ja Markku Leppäniemi, Pentti Myllykangas)
21.7.   Veikko Ahvenaisen yht.
15.7.   Tanssiaiset (Antti Lappalainen, Huugo Mannonen, Aaro Rita)
8.7.     Jutilan yht.
1.7.     J. Syrjälän yht.

24.6.  Tanssiaiset
23.6.  Matti Lavanderin kvintetti
17.6.  P. Heikuran yht.
10.6.  U. Jutilan yht. solistina U. Vierimaa
3.6.    Silver Star yht.

27.5.  M. H. Kvartetti
21.5. Tanssiaiset (ns-talo)
20.5. Tanssiaiset (ns-talo)
10.5. Y. Syrjälän yht.  (ns-talo)
6.5.   Tuhkalan yht. (ns-talo)
4.5.   Talkootanssit (ns-talo)

30.4. Pentti Heikuran yht.  (ns-talo)
23.4. Jukka Syrjälän yht. (ns-talo)
15.4. Haaralan Kvintetti (ns-talo)
2.4.   Riff yht. (ns-talo)

18.3. Lehtosaaret yht. (ns-talo)
5.3.   3-os. näytelmä Piika jonkas minulle annoit (ns-talo)
4.3.   3-os. näytelmä Piika jonkas minulle annoit (ns-talo)

26.2. Lausuntaa, lauluja, tanhuja (ns-talo)
19.2. Flamingo yht. (ns-talo)
18.2. 3-os. näytelmä Piika jonkas minulle annoit (ns-talo)
14.2. Flamingo yht. (ns-talo)
12.2. 3-os. näytelmä Piika jonkas minulle annoit (ns-talo)
11.2. 3-os. näytelmä Piika jonkas minulle annoit (ns-talo)
4.2.   Rytmi Veikot (ns-talo)

28.1. Malmiahon yht. (ns-talo)
21.1. Rytmi Veikot (ns-talo)
14.1. Haaralan Kvintetti (ns-talo)
7.1.   Star Kvintet (ns-talo)
6.1.   Star Kvintet (ns-talo)