PAAVOLAN NUORISOSEURA RY


1968

4.12. Tanssiaiset, äänilevyt (ns-talo)

28.9. Kinsmen yht.
21.9. Descamind yht. (Teuvo Ainasoja, Pekka Leminen, Jorma Ranta, Matti Tulinen, Jorma Riihijärvi,
          Kari Peuhkurinen)
14.9. Heikki Rosendahl yht. solistina  Martti Gröndahl
7.9.   Matti Lavanderin yht.

31.8. Helena Kinnunen yht.; Kinsmen yht. (Heikki Pellikka, Jouko Järvenpää, Veijo Tarkkonen,
          Jukka Ruuska, Jukka Herranen)
24.8. Tango Kitarat yht. (Raimo Hammar, Timo Hietala, Tuure ja Tapani Woltter, Juha Pukkinen)
17.8. Katso Vielä Kerran taiteilijat: mm. Katri-Helena, Tapio Rautavaara, Ilkka Hemming ork.;
          Jaakko Laajavan ork.
10.8. Ali-Claavun yht.; Descamind yht. solistina Manu von Döbel
4.8.   Teuvo Lehdon yht. (Kalevi Sumen, Osmo Ainali, Matti Niiranen) solistina Veikko Saari
3.8.   Eddy yht.

30.7. Mikko Järvinen yht.
28.7. Esko Eklund yht. solisteina Jarmo Rautiainen ja Aarne Erkkilä
27.7  Jouko Takalo yht., Professori Hajamieli Show, Anneli Sauli
21.7. Jorma-Kalevi yht.
14.7. Teuvo Lehdon yht. solistina Veikko Saari
12.7  Aarno Ranisen yht., Carola, Pekka Härkönen, Lauluyhtye Seidat
7.7.   Seppo Nurmen yht.
6.7.   Markus Allan yht.

30.6. Vuokko ja Kari Piironen yht. (Unto Karjalainen, Martti Junno, Martti Mikkola, Jorma Puoskari,
          Pekka Leppänen)
29.6. Teresa yht. (Teresa Rosenius, Taito Hytönen, Jorma Mäkinen, Tuure Pääskynen, Raimo Linden,
          Pekka Honkanen)
22.6. Kalevi Usma yht.; Martti Gröndahl ja Esko Ohrasen yht.
21.6. Ali Claavun yht. (Arvo Aliklaavu, Vesa Selkäinaho, Tapio Tenkula, Seppo Törmäkangas, Paavo Visuri);               Harri Haka yht.
16.6. Ramona yht. solistina Annie
15.6. Juhani Markola yht.
9.6.    Robin yht.;
          Seppo Nurmen yht. (Eero Junno, Seppo Seilonen, Raimo Kossi, Olavi Litendalh, Ilmari Marjamaa)
8.6.   Matti Hyvönen yht.
2.6.   Satu Markuksela yht.; Raine Sainion kvintetti
1.6.   Juhani Korjuksen ork. solistina Seija Simola

25.5. Kari Kuuva yht.
22.5. Descamind yht. (Teuvo Ainasoja, Pekka Leminen, Jorma Ranta, Matti Tulinen, Jorma Riihijärvi,
          Kari Peuhkurinen)
18.5. Aarno Raninen Show, Ann-Christine, Pekka Härkönen, Aarno Ranisen ork.

12.3. Vuokko Piironen yht. (ns-talo)
6.3.   
Tanssiaiset, äänilevyt (ns-talo)

4.2.   
Tanssiaiset, äänilevyt (ns-talo)

21.1. Arvo Ali-Claavun yht. (ns-talo)