PAAVOLAN NUORISOSEURA RY

1969

6.9.    Jarkko Lehti yht. (Väinö Lehtinen, Rauni Siren, Ismo Helander, Markku Lirvonen, Arto Korpela)

30.8. Kari Piirosen yht.; Karl Ants yht. solisteina Markus Allan, Seija Matilainen, Christer
27.8. Danny Show, Päivi Paunu, Jyrki Hämäläinen, Islanders, Topmost, Angels-tanssitytöt,
          moottoripyörähurjimukset Hell's Angels
23.8. Vesa-Matti Loiri (yhden miehen show); Teuvo Lehdon yht. solisteina Veikko Saari ja Terho Piirala
16.8. Sammy Babitsin yht.; Reijo Yrjölä yht. (Vesa Tuomi, Harri Kangasoja, Taisto Myllymäki)
          solisteina Tarja Tammi ja Paavo Paanila
10.8. Eero Aven yht.
9.8.   Harry Aaltonen yht. (Veikko Sinisalo, Pentti Tapanila, Seppo Rannikko, Kai Aaltonen), Tuula,      
          ihannetyttökilpailu
3.8.   Katri-Helenan show Jojo, Matti Paallosmaa, Gugi (Kokljuschkin) & Pia, Arto Sotavalta, Matti Lintula,
         Jaakko Laajavan sekstetti
2.8.   Mikko Järvinen yht. (Olavi Palonen, Toivo Nuora, Pekka Helin, Matti Snygg)

30.7. Ann-Christine ja Sebastian yht. solistina Dino
27.7. Esko Eklund yht. solisteina Valdemar Lindgren ja Jorma Hakkarainen
26.7. Juhani Korjuksen yht. (Jani Uhlenius, Raimo Miettinen, Matti Koskiala) solistina Seija Simola
20.7. Lasse Laineen yht. (Juha Pentti, Yrjö Sundqvist, Arne Nielsen)
solisteina Mikael Martin ja Kari Kuuva
19.7. Kai Hyttinen ja Olli Nyman yht. (Matti Sarmanto, Ari Oinonen, Aarne Vesterinen, Kari Ylönen)
16.7. Rowing Gamblers yht. Ruotsista
13.7. Annikki Tähti yht.
12.7. Ritva Palukka & Esquires (Mikko Latvala, Olli Heikkilä, Seppo Raatikainen, Kalevi Lindroth);
          ammattinyrkkeilynäytös Harri Piitulainen - näytösottelu
6.7.   Tangoyhtye Granada (E. Haarala, E. Kaattari, E. Kaukka, J. Saastamoinen, V. Uusitalo)
5.7.   Anneli Sari yht.

29.6. Kirka Show (Kirka, Eero Raittinen, Anki Lindqvist, Kirkan 7 miehinen yht.)
28.6. Ilkka Hemming yht. (Seppo Viitanen, Matti Salo, Raimo Heinonen, Arvi Jokela, Markku Sulonen);
          Marco I
21.6. Fredi yht. (R. Innanen, J. Viitamäki, P. Marjanen, P. Penttinen)
20.6. Torremolinos yht. solistina Pekka Syrjä;
          Descamind & Manu (Matti Tulinen, Pekka Leminen, Jorma Ranta, Teuvo Ainasoja, Kari Pehkurinen)
15.6. Lasse Laine yht. solisteina Mikael Martin, Marja-Leena, Olavi Virta
14.6. Linnea Lindborg & Rytmi-Tytöt solistina Tuula Lehtevä
8.6.   Esko Könönen yht. solisteina Seppo Saarni ja Sinikka Niittykoski
7.6.   Jouko & Kosti trio; Kari Piirosen yht.
1.6.   Johnny & Frankies

31.5. Arttu Suuntala humppayht.
25.5. Markus Allan yht.
24.5. Robin & Robbarit
17.5. Unto Satoranta yht., lisäsolisteina Juhani Markola ja Martti Garam

22.3. TV:n Pitäjien Parhaat kilpailu karsinta, juontajina Hilkka ja Martti Peltomäki (ns-talo)