PAAVOLAN NUORISOSEURA RY

1971

4.9.   Erkki Liikanen, Timo Tervo, Vesa Enne &  Lisävero (Ville Uusitalo, Timo Väkevä, Jukka Virtanen,
          Rauli Virta);
Keijo Marko ork. (Keijo Uimonen)

28.8. Kari Purhonen yht.

21.8. Albatross yht. solisteina Eki, Kalle ja Maija; Ramona yht. (Tauno Valtanen)
14.8. Pentti Oskari Kangas & 7-seinähullua veljestä
7.8.   Kotkat yht. solistina Markus (Markku Tranberg)

31.7. Matti Väkeväinen yht. solistina Erkki Junkkarinen

28.7. Kirka Show, toimittajat K.J. Tiitinen & T. Lindström, Sirkka Saari ja Kirsti Mikkola, Jan Ödner,
         Titta Jokinen,  Esa Kotilainen, Super Game Girls, Kurt Mattson, Kirsti Mikkola, Marjatta Haapasaari  

25.7. Jarkko Lehti yht. (Väinö Lehtinen, Olli Kivinen, Tapio Tuohimäki, Matti Ågren, Arto Korpela)
24.7. Matti Heinivaho & Matinpojat
17.7. Kalevi Falk yht.; Tauno Kiviahon "Tulenkestävät"; Esko Eklund yht. solisteina Carola, Anttu ja Kari ja
          Jorma Hakkarainen

14.7. Frederik & Dynamid Brass, Kurt Gräsbeck, Pettersson Brothers & Tytöt, Lasse Lapmäki &
         Timo Särkipato, Ari ja Hannu Pettersson, Antero Asikainen & Ilkka Pettersson, Sointu Holmala &
          Liisa Tilinen, Heikki Pettersson, Jarmo Kokkonen.

10.7. Annikki Tähti ja Kari Kalliomaan yht. toisena solistina Marja-Leena
3.7.   Matti Esko yht., Sisarukset yht., Martti Garam

26.6. Taisto Tammi yht.; Mystic (Jukka Tenhunen, Ari Tenhunen, Keijo Ilmonen, Timo Kuparinen,
          Seppo Vesterinen)

25.6. Hannu Aution yht. solistina Arto Kopra; EJ-kvintet solisteina Matti Esko ja Kalevi Nyman
20.6. Ramona yht. solisteina Annie ja Esko Aarni
19.6. Cumulus (Hector, Anki Lindqvist, Cay Karlsson); Tyttö ja Kitara Tuulia (Myllyoja) & pop-manageri
          Texi Hannula; Ramona solisteina Annie ja Esko Aarni; Miss Mikro-kilpailu

12.6. Berit yht.; Kari Rautio yht., Borg's Lonelies (Veikko Borg, Terho Borg, Risto Kari, Raimo Dianoff,
          Pentti Lahtinen, Esa Räisänen)

5.6.   Tuulikki Eloranta & Punainen Parooni; pop-yhtye Blues Wizzard Ruotsista (Pekka Saari,
          Jarmo Saarinen, Jan Andersson, Gunnar Andersson, Vesa Lempiäinen)


30.5. Annette Tuominen, Anttu ja Kari, Kari Koskelan yht., Landola yht.

29.5. Johnny & Frankies; Moby Dick (Jouni Suistola, Mikko Merenheimo, Lauri Lenkkeri, Raimo Kalliopuska)
22.5. Tapio Rautavaara, Markus Allan, Berit, Kalevi Nyman yht.; Torremolinos yht. (Matti Kokko,
          Kimmo Anttila, Seppo Lampuoti, Pekka Syrjä, Leo Tuomaala)

19.5. Pekka Lämsä yht. (Veikko Miettinen, Seppo Vanhala, Aulis Haapala, Martti Koskinen);
          Luftwaffe (Juha Heikkilä, Jorma Tikanmäki, Seppo Tikanmäki, Anssi Tikanmäki)

17.5. Markus Allan
15.5. Pentti Oskari Kangas & 7-seinähullua veljestä
8.5.   Jarkko ja Laura; Karl Ants yht. solistina Kalle Anttonen