PAAVOLAN NUORISOSEURA RY

1972

4.12.  
Tanssiaiset, äänilevyt (ns-talo)

25.11. Pentti Kumpulaisen yht. (ns-talo)
11.11. Guapita yht. (Kari Oravakanagas, Ernesti Haarala, Jukka  ja Timo Herranen) (ns-talo)

28.10. Politikot yht. (Kari + Jorma + Maila + Tapio + Sulo Kumpulainen) solistina Maila (ns-talo)

9.9.    Markus Allan yht.
2.9.    Kari Rautio yht. (Esa Lahti, Hannu Rontu, Pentti Varhama, Asko Simanainen)

19.8. Inga-Lill, Viljo Nikulainen, Nukari-Set
12.8. Wigwam; Woltters (Risto Pulkkinen, Veikko Erkkilä, Hannu Kallvikbacka, Hannu Annala)
          solistina Veijo Ullakko
5.8.   Inga Sulin ja Kalevi Falk yht.; Frederik, Maija-Riitta, Keijo Vahter, Laslo Wargo & Dynamite Brass

29.7. Pasi ja Pekka & Tikanpojat
22.7. Taisto Tammi yht.
15.7. Tapio Tammilehto & Soittajat; MT-Qvartet (Hannu Pelkonen, Pauli Ylitalo, Hannu Kauppila,
          Tapio Peltonen); Sisarukset yht. (Ismo Törmälä, Ilpo Törmälä, Esko Ilmonen, Veikko Jaakola)          
          solisteina Ritva ja Timo Huovila
8.7.   Hämeen-Humppa (Arto Lukka, Matti Laajakallio, Jouko Kautonen, Jaakko Hurjanen,
          Vilho Suokas, Jussi Alanko); 
         Torremolinos yht. (Matti Kokko, Seppo Lampuoti, Kimmo Anttila, Kalevi Hietala, Leo Tuomaala)
3.7.   Inga Sulin & Kalevi Falk yht.; Iris Keinänen yht.
1.7.   Erkki Junkkarinen & Esko Koskisen yht.

24.6. Kisu & Uniset;
         Taina Alangon yht. (Tapio Alanko, Taina Hukari, Veijo Hukari, Aarre Polso, Juhani Yli-Korpela)
23.6. Kari Rautio yht.; Tastulan Pelimannit
17.6. Taisto Tuomen ork. (Arto Kovasiipi, Ossi Sukura, Harri Nikkinen, Heikki Okko, Jaakko Kärki,
          Raija Lantta) solisteina Raija ja Matti
10.6. Kari Purhonen yht. (Markku Aartio, Kari Sievänen, Heikki Taina, Peter Stålman,
         Seppo Vuohelainen)
3.6.   Matti Heinivaho & Matinpojat

27.5. Express yht. (Juhani Sippola, Urpo Kaikkonen, Seppo Niemi, Pekka Huttunen, Tapio Mylly);
          Alpo Petteri Kokkosen yht. (Mauno Svala, Olavi Svala, Eero Svala) solistina Eero Juhani
21.5. Arto Vilkko ja Nenä ja Gugi (Kokljuschkin), Tico-Tico, Eero Svala, Martti Junno
20.5. Kalevi Nyman yht.
13.5. Matti Esko yht.
10.5. Landola yht.; Taneli Tyytyväinen yht.

13.2. Politikot yht. (Esa Sihvola, Kari + Jorma + Maila + Tapio Kumpulainen) (ns-talo)

10.1. Nuorten kokeilu 'Disko' vetäjänä Tiina Mahosenaho