PAAVOLAN NUORISOSEURA RY


1974

14.9. Kari Rautio yht. (Asko Simanainen, Andrias Gönzal, Esa Lahti, Vesa Lehtinen)
14.9. Tanssiaiset, äänilevyt (Paavolan Osuuskaupan pihalla)
7.9.   Fredi ja Mustat Enkelit yht. (Pertti Penttinen, Ilpo Jokinen, Keijo Koskinen, Aimo Lehto)

31.8. Jarkko Lehti & Vuosikerta-70 (Väinö Lehtinen, Olli Kivinen, Pertti Suvisuo, Arto Korpela,
          Jorma Luomajoki)
24.8. Markku Karjalainen ja Harry Bergmanin yht.
17.8. Matti Esko & Kopla (Timo Tarvainen, Arto Laurila, Juhani Nikkinen, Eero Repo); Politikot yht.
10.8. Jouko ja Kosti yht.; Guapita yht. (Jukka ja Timo Herranen, Raimo Väyrynen, Ernesti Haarala)
3.8.   Landola yht. (Risto ja Vesa Kinnunen, Heikki Hakola, Tuomo Hämäläinen)
          solisteina Leo Kinnunen & Grist; Express yht. (Urpo Kaikkonen)

27.7. Esko Koskinen yht (Tuula Härmä, Esko ja Markku Koskinen, Klaus Lehtinen, Timo Lehtovaara,
          Jarmo Simukka,  Esa Etola) solistina Berit
20.7. Ami Aspelund & Kiviset
13.7. Erkki Junkkarinen & Erkki Friman yht. (Aila Meltti, Risto Liimatainen, Sakari Häkkinen);
          Pentti Kumpulaisen yht. (Jouko Jaakola, Arvo Aliklaavu, Kari Piiponniemi)
6.7.   Gunnar & Kassu Lehtosaaren yht.; Taisto Tuomen ork. (Arto Kovasiipi, Harri Nikkinen,
          Heikki Okko, Jaakko Kärki, Jorma Nissilä, Raija Lantta) solisteina Raija ja Matti
2.7.   Disco-ilta Eeva Heiko (ns-talo)

29.6. Dallape (Aimo Niemi, Leo Kähkönen, Johnny Forsell, Eero Lauresalo, Antero Aarre)
          solistina Kalevi Korpi
22.6. Ilkka Hemming yht.; Landola yht. (Leo + Vesa + Risto Kinnunen, Heikki Hakola, Tuomo Hämäläinen)
21.6. Iris Keinänen yht.; Politikot (Kari + Sulo + Tapio Kumpulainen) solisteina Maila ja Jorma Kumpulainen
15.6. Unto Haapa-aho yht.; Nuijasota yht. (Heikki ja Jukka Maunula, Sakari Välikangas, Seppo Hietala)
8.6.   Kai Hyttinen yht.
1.6.   Kari Rautio yht. (Asko Simanainen, Vesa Lehtinen, Hannu Parkko, Esa Lahti);
         Taina Alanko yht. (Tapio Alanko, Veli-Matti Annala, Taina ja Veijo Hukari, Aarre Polso)

31.5. Paula Koivuniemi yht. (Harri Lehti, Eero Raivio, Markku Lindfors, Lucjan Czaplicki);
          Guapita yht. (Raimo Väyrynen, Ernesti Haarala) solisteina Timo ja Jukka Herranen
25.5. Matti Esko & Kopla (Hannu Karjalainen, Esko Repo, Juhani Nikkinen, Timo Tarvainen)
18.5. Erkki Liikanen, Kari-Tapio & Aikapommi
17.5. Kalevi Nyman yht. (Paavo Salonen, Kalevi Torvinen, Hannu Autio, Ilkka Telkki, Seppo Naskali)
11.5. Kisu & Uniset

16.3. Naamiaiskarnevaalit, Sirpale ohjelmaa, tanssimusiikkia äänilevyt (ns-talo)